W starożytnym Egipcie

„Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn.”
– Romain Rolland

W dniu 9 czerwca w ramach cyklu spotkań „Palcem po mapie” uczniów naszej szkoły odwiedzili wolontariusze – pracownicy firmy Philips Morris International z Krakowa. W ramach przygotowanych zajęć przybliżyli nam kulturę, historię i obyczaje Egiptu, kraju, który choć niby tak doskonale każdemu znany dzięki naszym gościom dał się poznać z zupełnie nowej strony. Rozmawialiśmy o egipskich bóstwach, słuchaliśmy dziecięcej piosenki o pająku, przypatrzyliśmy się uważnie starożytnym hieroglifom by w końcu ruszyć we wspólnym tańcu imitując charakterystyczne sylwetki starożytnych postaci znanych wszystkim z egipskich papirusów. Przez dłuższą chwilę wszyscy nagle poczuliśmy się jak na najprawdziwszej wycieczce do kraju nad deltą Nilu. Po zakończeniu prezentacji nasi Goście wraz z uczniami z Klubu Książkowych Motyli wzięli udział w quizie wiedzy na temat krajów, o których klubowicze uczyli się w ciągu całego roku szkolnego. Wszyscy okazali się zwycięzcami i otrzymali wspaniałe nagrody książkowe.

Opracowała: P.Szyszkowicz, K.Biel, A.Piwowarczyk

Facebooktwittergoogle_plus