Mydełka domowej roboty

Nic tak bardzo nie cieszy, jak samodzielnie wykonana praca. Przekonali się o tym uczniowie klasy 4U, którzy z okazji Dnia Matki postanowili wykonać bardzo oryginalny prezent. 24 maja, nasza klasa zamieniła się w prawdziwe laboratorium chemiczne, a uczniowie – naukowcy, rozpoczęli mydlany eksperyment. Najpierw, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, w gorącej wodzie rozpuścili żelatynę. Do powstałego roztworu dodali kolejno: sól, cukier, płyn do kąpieli. Wszystkie składniki dokładnie wymieszali, otrzymując w ten sposób płynną masę. Aby mydełka były bardziej efektowne i miały wyrazisty zapach, mydlany zaczyn wzbogacili o goździki i cynamon. Tak przygotowaną masą zalali foremki o ciekawym kształcie. Po ochłodzeniu masy, mydełka zapachowe były już gotowe! Zdumienie i radość z solidnie wykonanej pracy długo nie znikały z twarzy dzieci. Efektowny upominek został pięknie spakowany i z pewnością wprawił w zachwyt wszystkich rodziców.

Opracowała: J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus