Wkręć się w autyzm

„[…] Dlatego właśnie trudno nam być z innymi.
Dlatego właśnie w końcu zostawiają nas samych.
Tak naprawdę uwielbiamy być z innymi ludźmi.”
Naoki Higashida, David Mitchell, „Dlaczego podskakuję”

2-go kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego głównym celem jest szerzenie rzetelnej wiedzy na temat autyzmu wśród społeczeństwa. W tym roku nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do jego obchodów.

31-go marca w piątek w szkole zrobiło się… niebiesko. A to za sprawą uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, ubranych na niebiesko oraz wystawy prac konkursowych „Świat na niebiesko”, która udekorowała szkolny hol. Kolor niebieski od lat jest kolorem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W niebieskich nastrojach zrobiliśmy więc sobie wspólne zdjęcia i oglądaliśmy prace konkursowe. Oprócz tego można było podziwiać wystawę zdjęć wykonanych przez uczniów naszej szkoły pt. „Świat w moich oczach”. Daje ona namiastkę specyficznego sposobu postrzegania świata przez osoby z autyzmem.

Zgodnie z ideą przewodnią tego dnia, wybraliśmy się również na Rynek w Wieliczce w celu rozdawania ulotek, zawierających informacje na temat autyzmu. Przechodnie bardzo pozytywnie reagowali na naszą obecność w niebieskich koszulkach z hasłem „Wkręć się w autyzm”, a informacje na temat autyzmu zaczęły rozprzestrzeniać się po całej Wieliczce…

Wieczorem budynek Kampusu Wielickiego, w którym znajduje się szkoła, rozświetlił się na niebiesko. Było to efektowne zakończenie tego pięknego dnia!

Opracowała A. Cichoń, M. Paczka, J.Pawelec, A. Bochenek

Facebooktwittergoogle_plus