Trening z Mistrzem – R8 Basket AZS Politechnika Kraków

R8 Basket AZS Politechnika Kraków to męska drużyna koszykarska z Krakowa, której historia rozpoczęła się nie tak dawno, bo w 2016 roku, ale już o niej głośno w sportowym środowisku. Dzisiaj na kolejnym spotkaniu z cyklu Trening z Mistrzem gościliśmy trzech znakomitych zawodników tej drużyny – Michała Hlebowickiego, Wojciecha Pisarczyka i Michała Barana. Nasi goście pokazali nam, że koszykówka to dyscyplina sportu, która wymaga od zawodnika niezwykłej sprawności fizycznej. Nie wystarczy tylko celny rzut do kosza – na parkiecie bardzo cenne okazują się: panowanie nad piłką, skoczność, opanowanie, szybkość i siła. Koszykówka to bardzo dynamiczna gra kontaktowa obfitująca w mnóstwo nagłych zwrotów akcji. Dzisiaj mieliśmy okazję poznać ją bliżej pod kierunkiem wspaniałych trenerów, którzy tradycyjnie uhonorowali złotym medalem najbardziej zaangażowanych uczestników treningu. I tak z rąk pana Michała Hlebowickiego medal otrzymał Piotr Ciaputa z klasy 2PP, pan Wojciech Pisarczyk wyróżnił Emilkę Linczowska z klasy 4U, a pan Michał Baran – Patryka Barańskiego z klasy 3G. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy zawodnikom R8 Basket AZS Politechnika Kraków za okazaną życzliwość, serce i czas poświęcony uczniom naszej szkoły! Za pomoc w przeprowadzeniu treningu dziękujemy również panu Adamowi Popkowi!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus