Święta Wielkanocne tuż, tuż..

Na kilkanaście dni przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi klasa 3Z poczyniła do nich wielkie przygotowania. Poza świątecznym udekorowaniem klasy chłopcy wspólnie z panią wychowawczynią postanowili posiać rzeżuchę i owies. W związku z tym w poniedziałek z samego rana z wielkim zapałem wzięli się do pracy. Najpierw wkładali watę do doniczek by następnie zwilżyć ją wodą i posypać nasionkami rzeżuchy. Z kolei we wtorek uczniowie posiali owies. Wsypywali ziemię do doniczek, a na nią ziarenka owsa i podlewali wodą. Sadzonki postawiliśmy na parapecie okna i teraz już tylko pozostaje nam codziennie je podlewać i czekać aż do Świąt nam wyrosną. W nagrodę po skończonej pracy pani wzięła chłopców do ,,Bistro Kampus” by zakupili sobie frytki, które z wielkim apetytem zjedli w klasie.

Opracowała: P. Olipra

Facebooktwittergoogle_plus