Palcem po mapie – Grecja

Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc,
oglądaniem nieznanych rzek,
a trudy wynagradzała mu pasja poznania.
Owidiusz

Klub Książkowych Motyli udał się w kolejną podróż. Tym razem rozmarzyliśmy się na temat wakacji, gdyż celem podroży była słoneczna Grecja. Poznaliśmy Ksenię Siakas , półkrwi Greczynkę, która opowiedziała nam o pięknym kraju, którym jest Grecja. Mieliśmy także okazję nauczyć się Zorby, która tak się wszystkim spodobała, że po skończeniu spotkania jeszcze wszyscy chodzili tanecznym krokiem Zorby. Obejrzeliśmy wspaniałe krajobrazy i skosztowaliśmy przepysznych greckich przysmaków, a nawet wysłuchaliśmy pozdrowień prosto z Grecji.
Na koniec odbyła się uczta dla ucha i ducha – odbył się wspaniały występ nauczycieli, którzy zaśpiewali piosenkę z repertuaru Eleni „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”.

Serdecznie dziękujemy Kseni za poświęcony czas i radość, którą do nas przyniosła.

Z całego serca dziękujemy p. Agnieszce Litewce-Zawiślan i p. Mateuszowi Mikołajczykowi za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Opracowała: A. Piwowarczyk, P. Szyszkowicz, K.Biel

Facebooktwittergoogle_plus