Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych w Krakowie już za nami.
Nie mogło w tak zacnych zawodach zabraknąć naszej reprezentacji, która w trzech kategoriach wiekowych stoczyła bój o prym w województwie. Już na samym początku było wiadomo, że będą to zawody wymagające. Ze względu na trudne warunki pogodowe, grząski teren i liczna obsadę, nie jeden zawodnik będący w roli faworyta musiał uznać wyższość innych. Tak też było z naszym reprezentantem Marcinem Królem, który ukończył bieg dopiero w drugiej dziesiątce, a nie tak dawno, bo jesienią 2016 roku wystąpił w Mistrzostwach Polski. W grupie młodszych dziewcząt wystąpiła Weronika Szaruga pokazując swoja postawą, duży potencjał na przyszłość. W grupie młodszych chłopców mieliśmy kilku reprezentantów Jakuba Dymurskiego, Marcina Króla, Mateusza Minczaka, Bartłomieja Karnie i Franciszka Kasprzyka. W grupie starszej wystąpili Marcin Kozioł i Dawid Jania, mieli oni najdłuższy dystans do pokonania, wymagający umiejętnego rozłożenia siły tak aby wytrwać trud całego biegu. Całe szczęście dobre przygotowanie taktyczne pod okiem nauczycieli Wychowania Fizycznego dały poczucie dobrych zawodów.

Opracował: M. Mikołajczyk

Facebooktwittergoogle_plus