Trening z Mistrzem – Rafał Simonides

Muay thai to sport walki wywodzący się z dalekiej, egzotycznej Tajlandii. Niewielu uczniów naszej szkoły wiedziało, że wielokrotny mistrz świata w tej właśnie dyscyplinie sportu to nasz rodak – pan Rafał Simonides. Człowiek niezwykle waleczny, pracowity i utalentowany, ale przede wszystkim ciepły, serdeczny, życzliwy, zawsze znajdujący czas, aby podzielić się z nami swoją sportową pasją. Pan Rafał dwukrotnie gościł na organizowanym przez naszą szkołę oraz Politechnikę Krakowską Festiwalu Sportu, a dzisiaj odwiedził nas w Wieliczce i zaprosił dzieciaki do udziału we wspólnym treningu. Zanim spróbowaliśmy naszych sił w tej niezwykłej dyscyplinie sportu dowiedzieliśmy sporo o boksie tajskim od naszego Mistrza. Zapamiętaliśmy szczególnie piękne zasady muay thai – szacunku dla przeciwnika w walce oraz szacunku dla nauczyciela, który wprowadził sportowca w tajniki tego sportu. Potem były już pokazy mistrzowskich umiejętności naszego gościa i od razu przeszliśmy do szybkiej rozgrzewki. Każdy miał okazję spróbować szybkich kopnięć, a technikę ich wykonania oceniał sam Mistrz, który na zakończenie treningu tradycyjnie uhonorował złotym medalem najlepszego zawodnika. Został nim Bartek Karnia z klasy 3PP. Gratulujemy! Była również specjalna nagroda dla jednego z najbardziej aktywnych i zaangażowanych w trening uczniów – oryginalne sportowe spodenki do muay thai przywiezione przez Mistrza prosto z Tajlandii. Otrzymał je Rafał Jagieła z klasy 1G.
Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi Simonidesowi oraz jego przyjaciołom za wspaniałe sportowe spotkanie w naszej szkole!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus