Czy znasz tę legendę? – konkurs czytelniczy

7 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie klas PP. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodzieży, zachęcanie do poznawania legend związanych z historią Małopolski, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania faktów, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie kultury i aktywności czytelniczej.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami teoretycznymi oraz zadaniami praktycznymi. Sprawdzono wiedzę uczniów z zakresu znajomości krakowskich legend oraz historii książki. Znajomość legend była bardzo wysoka, o miejscach decydowały połówki punktów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom czytelniczych zmagań a w szczególności zwycięskiej drużynie w składzie :

– Grzegorz Kula klasa 1PP

– Bartek Karnia 3 PP

– Grzegorz Golik 3 PP

Konkurs przygotowały panie: A.Romańska, K.Majcherczyk oraz J.Michałek-Balonek

Facebooktwittergoogle_plus