Święto Niepodległości – akademia

Uczniowie naszej szkoły jak co roku uświetnili swoimi występami obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zapraszając zgromadzoną publiczność na krótki spacer po historii naszego kraju zaprezentowali program wypełniony najbardziej pamiętnymi i charakterystycznymi elementami polskości. Przypomniano więc dramat rozbiorów i próby odzyskania niepodległości. Na scenie pojawił się nawet Tadeusz Kościuszko przysięgający wolność Polsce. Uczczono pamięć upadających powstań poprzez złożenie kwiatów i zniczy pod krzyżem. Podkreślono wagę muzyki – zabrzmiały takty krakowiaka i poloneza, a szkolny chórek pod kierownictwem p. E. Turakiewicz wykonał żołnierskie pieśni – „Deszcz jesienny” (solista Daniel Gawlik z klasy 6L), „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” i „Wojenko, wojenko”. Na zakończenie Daniel wspomagany i przygotowany przez p. A. Litewkę – Zawiślan zagrał melodię „Rozkwitały pąki białych róż”.
Uczniów w przygotowaniach do apelu wspomogły panie A. Romańska, K. Majcherczyk, J. Rosół, a dekoracje wykonała p. A. Bernacka.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus