Radosne muzykowanie

„Ucha nadstawiam, słucham jak gra.
Muzyka we mnie – w muzyce ja.”
Anna Maria Jopek

Obcowanie z muzyką we wczesnych latach życia ma nieoceniony wpływ na rozwój dziecka. Wszystkie dzieci posiadają wrodzone zdolności muzyczne. Rytmika zaś jest formą zajęć, która pozwala dzieciom rozwinąć ich potencjał muzyczny i ruchowy w bardzo przyjemny sposób, przy okazji rozwijając i kształcąc szereg innych, drzemiących w dzieciach zdolności.
W mroźny, poniedziałkowy poranek uczniów klasy 1U i 3UA rozgrzała pani Marta Łukańko wspaniałymi zabawami rytmiczno – muzycznymi. Było słuchanie muzyki, wystukiwanie rytmów, i taniec. A na koniec najważniejsze i najbardziej wyczekiwane czyli samodzielne muzykowanie na instrumentach. Dzieci z radością uczestniczyły w poszczególnych zabawach. Uśmiech na twarzach był tego najlepszym wyrazem.

Pani Marcie serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Opracowała: A. Piwowarczyk ​

Facebooktwittergoogle_plus