Książki moim oknem na świat

Jak ważne jest czytanie książek dla rozwoju dziecka nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Aby mobilizować naszych uczniów do czytania książek oraz rozbudzać wśród nich pasje czytelnicze zorganizowano w naszej szkole konkurs czytelniczy „Książki moim oknem na świat”. Udział w nim wzięli uczniowie klas: 6L, 3Gż, 1PP, 2PP, 3PP oraz zaproszeni goście ze ŚDS w Tomaszkowicach. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami teoretycznymi oraz zadaniami praktycznymi. Trzeba było wykazać się m.in. umiejętnością oprawiania książek, zaprojektowania okładki książki czy wykonania do niej zakładki. Sprawdzono wiedzę uczniów z zakresu znajomości literatury dla dzieci i młodzieży oraz historii książki. A oto wyniki konkursu:
I miejsce – grupa I (Magda i Kinga – ŚDS Tomaszkowice, Adrian kl. 2PP)
II miejsce – grupa VI (Krzysztof – ŚDS Tomaszkowice, Tomek kl.2PP, Tomek kl.1G)
III miejsce – grupa II (Agnieszka – ŚDS Tomaszkowice, Grzegorz kl. 3PP, Kinga kl. 6L)

Konkurs „Książki moim oknem na świat” zorganizowały panie: M. Majka, K. Majcherczyk i K. Biel.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku dla uczestników konkursu.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus