„Pani Melodia i barwy jesieni”

Oto Pani Jesień, która piękne kolory niesie. Wszędzie gdzie się znajduje, piękne obrazy maluje. Zostawia kolorowe liście, a one w słońcu błyszczą ogniście. Drzewa i krzewy złotem obsypuje. Park i las swoim bogactwem obdarowuje.

Tym razem Pani Melodia przybyła do naszej szkoły z muzycznym orszakiem oraz Panią Jesienią. W trakcie muzycznej zabawy poznaliśmy dwa nowe instrumenty muzyczne: obój i fagot. Próbowaliśmy odgadnąć jakie zwierzątka ukryły się wśród dźwięków granych przez muzyków melodii. Okazało się, że był to konik i trzmiel. Nauczyliśmy się piosenki o deszczyku, który można było łapać do rączek. Bardzo podobała się nam zabawa w wystukiwanie rytmu padającego deszczu o gazety; jak cudownie słychać było kojący szum deszczu, który tak pięknie wyczarowaliśmy naszymi dłońmi! Pani Melodio, do zobaczenia za miesiąc! Czekamy!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus