Muzeum Książąt Czartoryskich

,, Dzisiaj muzeum to już nie jest zbiór przedmiotów,
ale wielka opowieść… ’’( Rafał Wnuk )

W ramach projektu ,,Kultura dostępna’’ Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczniowie klasy 4U i 6L uczestniczyli w kolejnych warsztatach muzealnych. Tym razem odwiedzili Muzeum Książąt Czartoryskich. W budynku dawnego Arsenału Miejskiego spotkali się z olimpijskimi bogami, poznali mitologiczną wersję powstania świata oraz skomplikowaną genealogię greckich bóstw. W części praktycznej – inspirowani malowidłami na greckich wazach i otaczającymi ich rzeźbami – wykonali portrety wybranych bogów. Zmęczeni, ale pełni wrażeń powrócili do szkoły i już z niecierpliwością czekają na kolejną ,,wielką opowieść’’, która czeka na nich w Muzeum im. Emeryka HuttenCzapskiego.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus