Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Już po raz trzynasty w całej Polsce propagowano tę formę lektury, która stymuluje rozwój dzieci, rozwija wyobraźnię, sprzyja komunikowaniu się i budowaniu więzi. Również nasza sza szkoła włączyła się w obchody tego czytelniczego i książkowego święta. Uczniowie klasy 6L, 3G i 1PP uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach. Tematyka warsztatów była wyjątkowo aktualna oraz … smaczna i zdrowa! Uczniowie i nauczyciele głośno czytali utwory poświęcone warzywom, których pełno teraz w ogródkach i na straganach. Uśmiechaliśmy się słuchając wierszy o straganowych kłótniach i pogaduszkach, niewychowanych pomidorach i płaczącym chrzanie. Następnie wszyscy uczniowie wykonali ilustracje do wierszy – sylwetki warzyw, które będą postaciami w naszym mini-teatrzyku. Nasze spotkanie było radosne i sprawiło wszystkim dużo satysfakcji. Warsztaty przygotowały i poprowadziły panie A. Romańska i K. Majcherczyk.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus