Punkt widokowy

We wtorek 7 czerwca uczniowie klasy 6L i 3Gż uczestniczyli w niezwykłych warsztatach edukacyjnych w Muzeum Etnograficznym w Krakowie zatytułowanych „Punkt widokowy”. Uczestnicy zajęć mieli okazję odpowiedzieć na pytania: w otoczeniu jakich krajobrazów żyją na co dzień? O jakich krajobrazach marzą? Jak interpretują ten krajobraz? Miejscem warsztatów była świeżo otwarta wystawa prezentująca muzealną kolekcję sztuki dawnej oraz współczesnej. Wybrane dzieła oraz obiekty ekspozycyjne były punktem wyjścia do rozważań na temat znaczenia i funkcji krajobrazów w życiu codziennym. Dzieci za pomocą materiałów plastycznych, wydruków oraz swoich zdjęć stworzyły przepiękne kolaże, które utworzyły książkę wykonaną metodą ilustracyjną teatru kamishibai. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Bon Kultury”.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus