Wiosna z ortografią

Krokusy, hiacynty, przylaszczki, przebiśniegi… Nie wyobrażamy sobie bez nich wiosennych ogródków. Jednak każda z tych kolorowych nazw zawiera w sobie haczyk ortograficzny. Już tradycyjnie, w pierwszych dniach wiosny odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny, w którym uczniowie klas gimnazjalnych oraz klasy VI zmierzyli się z pułapkami języka polskiego. Tegoroczna edycja wymagała, aby oprócz znajomości ortografii wykazać się także… zamiłowaniem do ogrodnictwa oraz umiejętnością planowania, główne zadanie konkursowe polegało bowiem na zaprojektowaniu wiosennego ogrodu! Z zadaniem tym najlepiej poradzili sobie Daniel z klasy VI (I miejsce), Patrycja z klasy II gimnazjum (II miejsce) i Kasia z klasy VI (III miejsce). Mistrzowie ortografii otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Konkurs przygotowały polonistki A. Romańska i K. Majcherczyk.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus