Magia filcowania

W czwartek 17 marca gościliśmy w naszej szkole panie instruktorki terapii zajęciowej ze ŚDS w Tomaszkowicach, które specjalnie dla uczniów klasy 3Gż, 1PP i 3U przeprowadziły warsztaty filcowania. Z tą techniką uczniowie zetknęli się po raz pierwszy. Na początku dzieci zapoznały się z materiałem, czyli wełną czesankową. Wełna używana do filcowania jest bardzo delikatna, miękka i gładka w dotyku. Dzieci miały do dyspozycji całą gamę barw – różne odcienie czerwieni, różu, zieleni, fioletu… Było w czym wybierać! Na warsztatach uczniowie poznali technikę filcowania na mokro – powstały piękne obrazki przedstawiające wiosenne kwiaty, a uczestnicy mieli wielką frajdę przy komponowaniu swojego dzieła na folii bąbelkowej, a następnie moczeniu wodą z mydłem, wygładzaniu, wałkowaniu, rolowaniu, ugniataniu… Okazało się, że filcowanie na mokro ma wspaniałe walory terapeutyczne! Na końcu każdy pozował do zdjęcia ze swoim małym dziełem sztuki.

Serdecznie dziękujemy Paniom Instruktorkom ze ŚDS w Tomaszkowicach za pomoc w organizacji warsztatów!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus