Projekt edukacyjny dla klas IV-VI „Kochamy zwierzęta – bohaterowie książek Holly Webb”

Uczniowie klas VUA, VUB i VIU  podczas jednej z wizyt w bibliotece szkolnej zainteresowali się serią książek  o psach pt.:  ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ, autorstwa Holly Webb. Podczas trwania projektu czytelniczego w ramach akcji „Książki naszych  marzeń”  dzieci poznały różne rasy psów, dowiedziały się jak należy  się nimi opiekować, poznały również jaki psy mogą służyć pomocą w  codziennym życiu człowieka. Uczniowie wykonali 2 plakaty -“ moi przyjaciele (psy bohaterowie książek Holly Webb) oraz plakat o psach pomocnikach człowieka, które można zobaczyć w holu szkoły. Ważną częścią projektu było wdrażanie uczniów do samodzielnego korzystania z księgozbioru, wypożyczanie książek do domu na dni wolne od zajęć dydaktycznych, jak również dbanie i szanowanie książek. Realizatorzy projektu to klasa VUA, VUB i VIU wraz z wychowawcami: K. Kluska, J.Koszler i  R. Zawora

Opracowała: R.Zawora

Facebooktwittergoogle_plus