Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2016

W czwartek 15 stycznia w auli kampusu miało miejsce niecodzienne spotkanie, na które tak jak nad szopkę Betlejemską, licznie zlecieli aniołowie. To oni jako pierwsi wyśpiewali radość z Bożego Narodzenia. Dwa aniołki odegrały fanfary po czym p. dyrektor Bożena Prochwicz uroczyście otwarła I Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Po rozśpiewaniu publiczności przez p. Radka, jako pierwszy wystąpił Norbert Urban, który pięknie zagrał na keyboardzie dwa utwory: „Cicha Noc” i „Pada śnieg”. Następnie kl. II L p. J. Balonek i kl. II Z p. J. Tutak zaprezentowały piosenkę świąteczną „Rudolf czerwononosy” oraz wystąpili kolejno: kl. V L p. A. Romańskiej – „Nie miały aniołki choinki na święta”, Daniel Gawlik zagrał na dzwonkach kolędę – „Wśród nocnej ciszy”, kl. V UB p. R. Zawory – „Choinka mała”, kl. VI U p. K. Kluski- „Przybieżeli do Betlejem”, kl. III gimn. ż. przedstawiła pastorałkę – „Przed stajenką”, kl. II gimn. p. K. Słowiak – „Przybieżeli do Betlejem”, kl. III gimn. reprezentowali Rafał Dyl i Grzegorz Kula z kolędą „Do szopy hej pasterze”, kl. I PP p. K. Biel wraz z kl. II gimn. ż. p. P. Szyszkowicz i kl. II S p. A. Grabowskiej razem wykonali piosenkę „Ten czas”
Na koniec Norbert zagrał jeszcze dwie kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” i „Pastuszek bosy”. Każdy z zespołów klasowych w bardzo oryginalny sposób przedstawił własną interpretację kolędy. I chociaż wszyscy uczestnicy śpiewali najpiękniej jak każdy potrafił to jednak jury w składzie: p. dyr. B. Prochwicz, p. M. Pasek i p. M. Mikołajczyk w ciepłych słowach doceniło i wyróżniło 3 pierwsze miejsca: I miejsce dla kl. VIU za kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, II miejsce dla klasy IPP, IIGŻ, IIS za piosenkę „Ten czas”oraz III miejsce za wykonanie świątecznej piosenki „Rudolf czerwononosy”.
Soliści Norbert Urban, Daniel Gawlik i Rafał Dyl otrzymali również specjalne wyróżnienia.

Tę miłą imprezę wspólnego kolędowania, w zimowej scenerii zorganizowała i przeprowadziła Elżbieta Turakiewicz.

Facebooktwittergoogle_plus