Spotkanie z książkami

W słoneczny, listopadowy piątek klasy VIU, VUA, VUB wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce na spotkanie z wierszami polskich poetów. W drodze do biblioteki, uczniowie zapalili znicz na grobie Patrona naszej szkoły Brata A. Kosiby.
Spotkanie z książkami było radosne i spontaniczne. Książki czytali wszyscy tj. wychowawczynie klas, pani Ania, mama i siostra Dominika, uczniowie Marcin i Marek oraz pani z biblioteki. Dominowały wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Treść każdego nich została dokładnie omówiona. Wszyscy bawili się doskonale słuchając przygód Słonia Trąbalskiego, Murzynka Bambo, Skarżypyty czy Brudasa. Dużo śmiechu było, gdy Dziadek z całą ekipą wyrywał marchewkę zamiast rzepki. Spotkanie zakończyło się oglądaniem najciekawszych i najładniejszych książek w bibliotece oraz wspólnym zdjęciem z Molikiem Książkowym. Już wszyscy cieszą się z zaproszenia na kolejne spotkanie.

Opracowała K. Kluska

Facebooktwittergoogle_plus