Dzień Wszystkich Świętych

30 października klasy VUA, VUB oraz VIu wraz z wychowawczyniami wybrały się z uczniami na Cmentarz w Wieliczce. Święto Wszystkich Świętych to wspaniała okazja aby przypomnieć naszym wychowankom, że my również dbamy o zmarłych poprzez modlitwę, zapalnie zniczy.  Przemierzając w skupieniu i ciszy cmentarne uliczki chłopcy i dziewczęta mieli okazję przyglądać się pracom porządkowym oraz pięknym kwiatom – chryzantemom. Bystre oko naszych uczniów szybko wypatrzyło groby puste, zaniedbane, takie o których niewiele osób pamięta i w takich miejscach nasi uczniowie zapalali znicze, odmawiali krótką modlitwę. Piękna pogoda była również okazją do spaceru w drodze powrotnej do szkoły. Za rok znów uczcimy pamięć o tych którzy już odeszli…

Opracowała: Justyna Koszler, Renata Zawora

Facebooktwittergoogle_plus