Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych

21 października uczniowie będący uczestnikami projektu: „Lalka Anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej” wzięli udział w niezwykłej wycieczce zorganizowanej przez Dwór Czeczów. Odwiedzili oni Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, miejsce gdzie wyprodukowano znane wszystkim dzieciom kreskówki takie jak: „Reksio” czy „Bolek i Lolek”. Podczas wizyty w SFR uczniowie mieli okazję zobaczyć etapy tworzenia filmu animowanego. Dowiedzieli się jak powstają projekty postaci-bohaterów bajek; jak powstaje obraz, światło, dźwięk i inne efekty specjalne, jak również co to jest scenariusz filmowy, animacja czy scenopis. Na koniec wizyty w Studio dzieci obejrzały bajeczkę o Bolku i Lolku oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z ulubionymi bohaterami. Mimo niesprzyjającej nam aury wycieczka była bardzo udana.

Opracowała: Renata Zawora

Facebooktwittergoogle_plus