Park Edukacji Globalnej

W piękne, słoneczne piątkowe przedpołudnie grupa uczniów naszej szkoły zwiedziła Park Edukacji Globalnej w Krakowie. Oferta Parku to interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Można tu zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Mieliśmy więc okazję , aby poznać fascynujące oblicze wszystkich kontynentów świata – klimat, przyrodę i obyczaje ich mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy księdzu Piotrowi Burtanowi za pomoc w organizacji tej niezwykłej wyprawy!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus