Klasa 2Gż – artystyczne dokonania

Koniec roku szkolnego jest zwykle czasem refleksji i podsumowań. Minione dziesięć miesięcy były dla uczniów klasy 2Gż okresem wytężonej pracy i licznych sukcesów artystycznych, którymi chcielibyśmy się pochwalić. Dziewczęta i chłopcy z wielkim zaciekawieniem poznawali nowe techniki plastyczne, uczestniczyli w licznych warsztatach rękodzieła oraz integracyjnych spotkaniach z podopiecznymi ŚDS w Tomaszkowicach, w czasie których zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji nowych projektów artystycznych. A oto sukcesy uczniów klasy 2Gż w pozaszkolnych konkursach plastycznych w roku szkolnym 2014/2015:
– wyróżnienie Iwony Owsianki w wojewódzkim konkursie plastycznym „Krakowska kwiaciarka” zorganizowanym przez ZSS nr 9 oraz Fundację Bona Fide w Krakowie
– II miejsce Iwony Owsianki i wyróżnienie Klaudii Gil w wojewódzkim konkursie plastycznym „Wiosno, wiosno… ach, to TY!” zorganizowanym przez SOSW nr 1 w Krakowie
– wyróżnienie Iwony Owsianki w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Maska tradycyjna i współczesna” zorganizowanym przez MDK „Dom Harcerza” w Krakowie
– II miejsce Tomasza Smolenia oraz wyróżnienie Klaudii Gil, Iwony Owsianki i Magdaleny Cichy w gminnym konkursie plastycznym „Kapliczki, krzyże przydrożne i figury świętych w Gminie Wieliczka” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Mietniowie
– III miejsce (nagroda zespołowa) w konkursie na dom ekologiczny zorganizowanym przez Leroy Merlin w Krakowie
– wyróżnienie Magdaleny Cichy, Roberta Moskala, Iwony Owsianki, Klaudii Gil i Piotra Jani w etapie okręgowym ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Szkoła marzeń” zorganizowanego przez Senat RP
– nagroda główna (jedna z 29) Piotra Jani w finale ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Szkoła marzeń” zorganizowanego przez Senat RP (do konkursu zgłoszono 7500 prac plastycznych, do finału zakwalifikowały się 662 prace)
– wyróżnienie Magdaleny Cichy w konkursie plastycznym na prace inspirowane muzyką A. Vivaldiego – „Jesień”, zorganizowanym przez ZSS nr 9 oraz Fundację Bona Fide w Krakowie.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus