Bajkolandia

27 czerwca na terenie Kampusu Wielickiego odbyła się V edycja Festiwalu Teatralnego „Bajkolandia”. Przegląd zainaugurował występ uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali zabawną inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Na scenie dzieci dzielnie wspierali Panie Anita Grabowska i Elżbieta Markuc oraz Pan Mateusz Mikołajczyk. Nad całością czuwały Panie Magdalena Janecka i Magdalena Kozłowska. Następnie na scenie pojawili się aktorzy grupy „ITAKA i owaka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 4 w Krakowie. Przedstawienie zatytułowane „Grimm” przeniosło nas
w magiczny i nieodgadniony świat autorów znanych na całym świecie baśni. Młodych aktorów do występu przygotował Pan Tadeusz Dylawerski ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, a na scenie towarzyszyły im Panie: Joanna Hanusz, Agnieszka Kaczmarczyk, Iwona Pasternak, Krystyna Knap, Jolanta Andrzejewska i Małgorzata Baran. Kolejne przedstawienie zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół nr 148 w Krakowie. Nosiło ono tytuł „Brzydkie kaczątko”. Występ dzieci oczarował nas i wzruszył. Uczniów przygotowały Panie: Halina Błoniarz oraz Iwona Włodarz. Jako ostatnie na scenie zaprezentowały się dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni. Kolorowa i bajeczna inscenizacja zatytułowana „Kwiatowe duszki” została nagrodzona gromkimi brawami. Uczniów przygotowały Panie: Ewa Kozak i Paulina Maćkowska. Szacowne jury w składzie: Pani Bożena Prochwicz, Pan Tadeusz Dylawerski i Pan Marek Bazielich doceniło występy wszystkich aktorów i przyznało wszystkim uczestnikom ex aequo pierwsze miejsce. Po wręczeniu nagród wszystkim uczestnikom festiwalu nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.
Organizator „Bajkolandii” pragnie podziękować Panu Edwardowi Biernackiemu – Prezesowi Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce, sponsorowi festiwalu. Serdeczne podziękowania należą się również Pani Marii Brożek z piekarni „Złoty Kłos” za pieczywo, które umiliło czas oczekiwania pomiędzy występami. Podziękowania kieruję do wszystkich uczestników festiwalu oraz opiekunów grup.

Opracowała: M. Kozłowska

Facebooktwittergoogle_plus