Konkurs polonistyczny – W magicznym świecie baśni Andersena

Chyba wszyscy znają wspaniałe baśnie Hansa Christiana Andersena… Przygody Calineczki, Brzydkiego Kaczątka czy Gerdy i Kaja są dla nas cenną nauką życia. W dniu 29 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zorganizowanym przez SOSW w Skawinie konkursie polonistycznym „W magicznym świecie baśni Andersena”.

Dwie drużyny – Asia Kocemba z kl. 3g i Natalia Sarga z kl. 1gż oraz Grzegorz Golik z kl. 1 PP i Grzegorz Kula z kl. 3gż zmagały się z kilkunastoma pytaniami i zadaniami związanymi z twórczością duńskiego baśniopisarza. W grupie siedmiu zespołów nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością opanowania konkursowego stresu. Drużyna dziewczynek zdobyła wyróżnienie, a chłopcy zajęli III miejsce. Gratulujemy!

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus