Wizyta w Gminnej Izbie Regionalnej

13 kwietnia uczniowie klas IIU (M.Janecka) oraz IVUB (R.Zawora) zostali zaproszeni na warsztaty edukacyjne do Gminnej Izby Regionalnej w Kłaju. Gminna Izba posiada liczne zbiory związane z kulturą pobliskich wsi: pamiątki historyczne, przyrodnicze (prawdziwy ząb mamuta), zdjęcia oraz książki. Uczestnicy mogli także zobaczyć dawne narzędzia rolnicze, pszczelarskie czy przedmioty codziennego użytku. Dzięki uprzejmości prowadzącej warsztaty, uczniowie mieli możliwość samodzielnego prania ręczników na tarach, wyciskania wody z mokrych tkanin na wyżymaczkach oraz prasowania ich żelazkami na dusze. Na koniec spotkania wszyscy wpisali się pamiątkowej księgi oraz wręczyli prowadzącej własnoręcznie wykonany kosz z kwiatami. Pomimo mało sprzyjającej aury zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Opracowała: R. Zawora, M. Janecka

Facebooktwittergoogle_plus