„Bezpieczniki Taurona”

14 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez eksperta z firmy Tauron Dystrybucja. Miały one na celu propagowanie wiedzy o zasadach bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. Pomimo stosowania najnowszych zdobyczy technologicznych w budowie sieci elektroenergetycznych, coraz lepszych zabezpieczeń instalacji elektrycznych w budynkach i domowych sprzętów elektrycznych, zagrożenia nie da się całkowicie wyeliminować. Częstą przyczyną porażenia prądem jest brak wiedzy lub też świadome lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez dzieci, a czasami dorosłych.

Mamy nadzieję, że wiedza którą wyniosły dzieci z dzisiejszego spotkania spowoduje, że będą one umiejętnie korzystać z urządzeń elektrycznych. Ważne jest również aby wiedziały jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z prądem. Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikat udziału w programie oraz upominki: zeszyty edukacyjne oraz odblaski.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus