Konkurs „Czas na zdrowie!”

W dniu dzisiejszym odbył się szkolny konkurs „Czas na zdrowie!” zorganizowany w ramach realizowanego przez naszą szkołę programu „Trzymaj formę!”. Jego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania nawyków prozdrowotnych wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W konkursie wzięły udział 2-osobowe reprezentacje klas: 1G, 2G, 3G, 2Gż oraz 1PP. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami teoretycznymi oraz zadaniami praktycznymi. Musieli wykazać się niemałą wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania się, higieny osobistej i aktywności sportowej oraz umiejętnością rozpoznawania przez dotyk różnych owoców i warzyw. Na koniec należało posegregować produkty spożywcze zaliczając je do 2 grup: zdrowej lub niezdrowej żywności. Ze wszystkimi zadaniami uczestnicy poradzili sobie wspaniale! Organizatorkami konkursu były panie: Małgorzata Majka i Edyta Maciejewska.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus