Hodowla solnych kryształów z Muzeum Żup Krakowskich

W okresie nauki zdalnej w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyliśmy w warsztatach online na platformie Zoom zorganizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich. Na zajęciach dowiedzieliśmy się skąd na świecie wzięła się sól i w jakich postaciach występuje. Największych emocji dostarczyło nam wykonanie doświadczenia z solanką. Przygotowaliśmy roztwór soli oraz specjalne elementy z drewnianych patyczków i gałązek – drabinkę oraz miotełkę. Następnie umieściliśmy je w słoiku z roztworem soli. Pozostało tylko czekać na efekt końcowy. W nagrodę za cierpliwe oczekiwanie na przepiękne okazy solnych kryształów w doświadczalnych słoikach uczniowie otrzymali od Muzeum Żup Krakowskich piękne upominki Serdecznie dziękujemy!
W zajęciach uczestniczyli uczniowie obecnej klasy 3PP i 6UB.

Opracowały: M.Majka i A. Znamirowska

Facebooktwittergoogle_plus