Piękno polskiej jesieni

Polska jesień jest piękna – stwierdzili jednogłośnie uczniowie klas 1 PPC oraz 3PP obserwując piękno przyrody w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie.Kolory jesiennych liści, zapach ostatnich kwiatów i dojrzewające owoce cytrusowe podobały się najbardziej. Uczniowie podziwiali najstarsze drzewa oraz małe roślinki. W szklarniach wrażenie robiły olbrzymie kaktusy i rośliny z innych stron świata.
Kolejnym punktem wycieczki był Cmentarz Rakowicki. Tu odwiedziliśmy miejsca spoczynku znanych Polaków. Na trasie spaceru znalazły się grobowce między innymi J. Mehoffera, J. Matejki, Z. Wodeckiego. Uczniowie podziwiali stare nagrobki oraz pełne uroku rzeźby aniołów. Zmęczeni, pełni wrażeń, uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły, by odpocząć.

Opracowała: K Kluska, I Niechciał

Facebooktwittergoogle_plus