Wycieczka szkolna do Klasztoru Jasnogórskiego

28 maja pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Częstochowy zwiedzać Klasztor Jasnogórski. Pogoda była śliczna i humory dopisały. Droga minęła nam bardzo szybko. Przed zwiedzaniem zjedliśmy bardzo syte drugie śniadanie w KFC. O 13.30 spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Bazylice Jasnogórskiej, Muzeum Jubileuszu 600- lecia Jasnej Góry, Sali Rycerskiej, Skarbcu i Arsenale. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o dziejach Jasnej Góry. Na końcu poszliśmy się pomodlić do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej. Pani Kierownik wycieczki opłaciła mszę świętą za naszą szkołę, dzieci, rodziców, grono nauczycielskie i wszystkich pracowników szkoły, która będzie odprawiona przez Ojców Paulinów 16 czerwca o 15.30.

Opracowała: M.Sitko

Facebooktwittergoogle_plus