XIX Małopolski Konkurs „Bezpieczna Droga”

Jak co roku przed zbliżającymi się wakacjami 13 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie odbył się XIX Małopolski konkurs wiedzy z przepisów ruchu drogowego i umiejętności jazdy na rowerze „Bezpieczna Droga”. W konkursie wzięło udział 12 najlepszych uczniów z małopolskich szkół, z Nowego Targu, Myślenic, Chrzanowa, Krakowa i Wieliczki. Naszą szkołę reprezentował jak w poprzednim roku uczeń obecnie klasy VI szkoły podstawowej Daniel Gawlik. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to część teoretyczna w którym uczniowie odpowiadają pisemnie na 10 pytań dotyczących znajomości przepisów ruchu drogowego. Drugi to część praktyczna w którym uczestnicy musieli wykazać się doskonałą jazdą na rowerze po odpowiednio przygotowanym torze. Daniel wyśmienicie odpowiadał na pytania teoretyczne, po których zajmował 2 miejsce, natomiast po części praktycznej (jazda na rowerze), awansował na 1 miejsce ex aequo z trzema innymi uczestnikami. Nastąpiła dogrywka w której Daniel zajął medalowe III miejsce.

Opracował: Z. Urbaniec.

Facebooktwitter