Wyprawa do Biblioteki

W piątkowe, już prawie zimowe, przedpołudnie klasy I GŻ i III PP udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej zwyczajom bożonarodzeniowym. Dwie drużyny (Uli i Pawła), wyłonione na drodze losowania, rywalizowały zdobywając punkty. Wszyscy chętnie uczestniczyli w rozwiązywaniu kolejnych zadań, a były nimi między innymi: układanie historyjki obrazkowej, rysowanie symboli świątecznych, odgadywanie zagadek, „sztafetowe” kolorowanie rysunku stroika z dzwonkami. Oprócz licznych konkurencji był też czas na słuchanie czytanych opowiadań tłumaczących pojęcie Adwentu, oraz odpowiadających na pytanie: komu potrzebne są Święta? Rywalizacja drużyn zakończyła się sprawiedliwym remisem, a lekcja słodkim poczęstunkiem. Przed wyjściem Pani z biblioteki życzyła nam wesołych świąt, a my obiecaliśmy pojawić się w nowym roku.

Opracowała: K.Kluska, R.Zawora

Facebooktwittergoogle_plus