Mistrzowie czytania

„Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając” (K. Funke). W takim właśnie bezpiecznym, pełnym przygód świecie książek często bywają nasi uczniowie. Niedawno przedstawicie naszego gimnazjum – Natalia, Patryk i Rafał uczestniczyli w dorocznym konkursie czytania „Spotkania z książką” organizowanym przez SOSW nr 1 w Krakowie. Nasza młodzież w przepiękny sposób odczytała fragmenty książek J. Oldfield „Aksamitny płaszcz” (Natalia), A. Lindgren „Bracia Lwie Serce” (Rafał) oraz J. K. Rowling „Harry Potter i więzień Azkabanu” (Patryk). Surowe jury doceniło pracę włożoną w przygotowanie i opracowanie fragmentów tekstów: Natalia i Patryk otrzymali wyróżnienia, a Rafał zajął III miejsce.
Gratulujemy!Mistrzowie czytania otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Dzieci do konkursu przygotowały panie: K. Majcherczyk i A. Romańska.

Facebooktwittergoogle_plus