Przygoda z gimnastyką artystyczną

Dzisiaj w ramach cyklu spotkań “Ciekawi goście w naszej szkole”  odwiedziła nas pani Katarzyna Pakieła –  trener gimnastyki artystycznej oraz łyżwiarstwa figurowego na lodzie, wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym na lodzie.

Uczniowie dowiedzieli się, że gimnastyka artystyczna jest dyscypliną olimpijską i polega na wykonywaniu układów taneczno-akrobatycznych z piłką, wstążką, obręczą, skakanką lub parą maczug.

Dzieci miały okazję obejrzeć przyrządy gimnastyczne, piękne stroje, dotknąć i przymierzyć łyżwy. Spróbowały również własnych sił w wykonywaniu ćwiczeń pokazanych przez panią Kasię. Sprawiło to wszystkim wiele radości i uśmiechu.

W podziękowaniu za wspaniałą zabawę dzieci wręczyły pani Kasi medal “Przyjaciela szkoły”.

Opracowała: Kinga Biel

Facebooktwittergoogle_plus