Dni Otwarte w szkołach zawodowych

Wybór zawodu to dla każdego młodego człowieka trudna i poważna decyzja. Dobrze wybrana profesja to nie tylko szansa na zatrudnienie i godziwe zarobki, ale także zadowolenie i radość życia. Nasza szkoła wspiera uczniów w podjęciu tej ważnej decyzji. Uczniowie klas II i III gimnazjum uczestniczyli 25.11.2014 w Dniach Otwartych zorganizowanych przez SOSW nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie. Odwiedziliśmy warsztaty przy ul. Barskiej i ul. Szwedzkiej. Młodzież poznawała zawody od strony praktycznej. Pod czujnym okiem i przy niewielkiej pomocy starszych koleżanek i kolegów udało się polukrować słodkie pierniki, ulepić kilkanaście pierogów, wykonać zawieszkę – słonika i uszyć kilka serwetek. Mieliśmy także okazję zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy naprawy sprzęgła samochodowego i montaż podwieszanego sufitu. Ta wizyta na pewno rozwiała wiele wątpliwości i pomoże dokonać naszym uczniom właściwego wyboru już za kilka miesięcy.
Nasi uczniowie mieli tez możliwość uczestniczenia w Dniach Otwartych zorganizowanych przez ZSS nr 14 w Krakowie.

Opracowała: Katarzyna Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus