Uczymy się i bawimy w domu – spędzanie czasu wolnego

Przedstawiamy Państwu kolejne propozycje na wspólną i radosną „domową świetlicę”.

1. Praca plastyczna – ‘’Łąka kwiatowa’’
Do wykonania tej pracy potrzebujemy: płatki kosmetyczne, kawałki włóczki w kolorze zielonym, małe kółeczka z żółtego papieru, klej, nożyczki i kartkę. Najpierw wykonujemy nacięcia na płatkach kosmetycznych. Naklejamy je na kartkę i doklejamy w środku żółte kółeczko. Z włóczki wykonujemy łodygę kwiatuszka, możemy domalować lub dokleić listki.


2. Praca plastyczna – ‘’Gąsienica”
Do zrobienia kolorowej gąsienicy możemy wykorzystać opakowanie po jajkach. Odcinamy z niego jeden pasek (miejsce na 5 jajek) i malujemy farbą na wybrany kolor. Gdy farba wyschnie, doklejamy gąsienicy oczy oraz nogi z pomponików. Rysujemy uśmiechniętą buzię i nasza wesoła gąsienica jest gotowa.


3. Budowanie z chrupek
Budowanie i tworzenie coraz to nowych kształtów sprawia frajdę każdemu dziecku. A kiedy można jeszcze te budowle zjeść, to już w ogóle jest super. Ze zwykłych chrupek kukurydzianych możecie stworzyć różne cudeńka. Wystarczy nabijać je na różnej długości wykałaczki i tworzyć z nich smakowite kształty.
4. Eksperyment – ‘’ Lawa”
Będziemy potrzebować: wysokie wąskie naczynie (karafka), woda, olej, czerwony barwnik, brokat sypki, tabletka musująca. Do wysokiego naczynia wlewamy niewielką ilość wody, pozostałą przestrzeń uzupełniamy olejem roślinnym, wkraplamy czerwony barwnik i dodajemy brokat. Wrzucamy tabletkę musującą i obserwujemy efekt. Unoszące się krople barwnika zaczną tańczyć pod wpływem tabletki musującej.
5. Eksperyment – ‘’ Słoik spokoju”
Do przygotowania naszego słoika będziemy potrzebować: szklany słoik lub plastikową butelkę, 2 łyżki stołowe kleju z brokatem, 2 łyżki stołowe brokatu lub innych świecidełek np. kolorowych cekinów, 1 kroplę barwnika spożywczego, ciepłą wodę, mydło w płynie. W pierwszej klejności napełniamy słoik lub butelkę wodą, do ¾ wyskości naczynia. Następnie wrzucamy kolejno wszytkie wymienione elementy. Należy zostawić 1 cm wolnej przestrzeni pod pokrywką, tak aby zawartość naszego słoika mogła się w nim swobodnie przemieszczać. Jeśli chcecie, przed zaklejeniem słoika, możecie dorzucić do niego małe figurki, zabaweczki lub fluorescencyjne gwiazdki. Magiczne, iskrzące się brokatem i mieniące cekinami naczynie to sposób na wspaniałą zabawę oraz ukojenie emocji.


6. Smakowe zagadki
Zagadki to aktywność, która sprawia wiele frajdy zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Do rozpoczęcia tej zabawy należy przygotować ok. 10 różnych przekąsek ( mogą to być owoce, warzywa lub ulubione słodkości) i przepaskę do zakrycia oczu. Jeden z członków rodziny, który będzie odgadywał zagadki powinien mieć zakryte oczy, a druga osoba podaje ‘zagadkę smakową’ do ust gracza. Po podaniu prawidłowej odpowiedzi można się zamienić rolami.
7. Fitness z Lulisią
Jak powszechnie wiadomo, ruch to zdrowie. Ćwiczenia z Lulisią i Lulitulisiami to ogromna dawka świetnej zabawy, tańca i muzyki. Wszystkie kroki dostępne są w dwóch filmikach, które zamieszczamy poniżej. Miłej zabawy!
CZĘŚĆ PIERWSZA: https://www.youtube.com/watch?v=9iOLdoHhLpc
CZĘŚĆ DRUGA: https://www.youtube.com/watch?v=Tc82wV1jV-4

Przyjemnej zabawy życzą wychowawcy świetlicy szkolnej: B. Banaś, A.Drozdek, J.Gorczyński, Ł. Grądalski, G. Koszler, M. Pacura, M. Tokarz.

Facebooktwittergoogle_plus