Dbam o ptaki

Klasa 8UB, 1PPB oraz 1PPC uczestniczyła w warsztatach na temat różnych gatunków ptaków żyjących w Polsce i nie tylko. Zadaniem uczniów było wyszukiwanie w albumach przyrodniczych ptaków, które są pod ochroną m.in zimorodek, sójka czy orzeł oraz tych, które uczniowie znają z własnego podwórka: sikorki, gile czy wróble. W dalszej części zajęć rozpoznawali odgłosy ptaków, co wcale nie było takie łatwe. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się prawdziwe eksponaty ptaków. Zajęcia poszerzyły wiedzę uczniów na temat wyglądu, miejsca zamieszkania, gatunków, które są pod ochroną jak również odpowiedniego sposobu dokarmiania. Celem zajęć było uwrażliwienie i zachęcenie uczniów do niesienia pomocy ptakom podczas zimy. Te niezwykle ciekawe warsztaty przeprowadziła p. Krysia Kluska – znawca i wielki miłośnik ptaków.

Opracowała: K.Kluska, D.Dziadusz, R.Zawora

Facebooktwittergoogle_plus