Spacer krakowskimi ulicami

Przed samymi feriami klasa 6S postanowiła wybrać się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Głównym celem naszej wyprawy było poszukiwanie ukrytych w krakowskich kościołach szopek bożonarodzeniowych. Jednak przy okazji udało nam się zobaczyć też sporo interesujących zabytków. Największe wrażenie zrobiła na nas ruchoma szopka w kościele kapucynów. Odwiedziliśmy też szopki w kościołach św. Anny, Mariackim i Franciszkanów. Dużo emocji dostarczył nam hejnał odsłuchany na Rynku Głównym, a to za sprawą pana hejnalisty, który nas pozdrowił, machając nam ręką z wieży mariackiej. Zobaczyliśmy też Bramę Floriańską, a przy niej słynną galerię obrazów oraz szopkę krakowską. Przeszliśmy przez kolorowe i głośne Sukiennice, z zaciekawieniem obserwując wszystko dokoła. Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia przy świątecznym aniołku na Rynku Głównym. Na koniec zagrzaliśmy się w kawiarni, planując już nasze kolejne wiosenne wycieczki.

Opracowała: A. Cichoń, J. Szostak

Facebooktwittergoogle_plus