Kolędowanie z Seniorami

Podczas wykładów na paryskiej Sorbonie nasz wielki polski poeta Adam Mickiewicz mówił, że „Polska kolęda, polska pastorałka jest fundamentem, podwaliną polskiej poezji narodowej”. W Polsce istnieje ponoć ponad 500 kolęd i pastorałek, a cały czas powstają kolejne. I chyba w żadnym innym kraju nie ma ich aż tylu. Nie dziwi więc, że zawsze chętnie uczestniczymy w spotkaniach, w czasie których mamy okazję śpiewać kolędy. Nie tak dawno odbył się w naszej szkole V Przegląd Kolęd i Pastorałek, a dzisiaj spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Klubu Seniora, aby wspólnie śpiewać bożonarodzeniowe pieśni przy akompaniamencie gitary.

Dziękujemy wszystkim za obecność, za emocje i wielkie wzruszenie oraz ogrom miłych słów, które padły przy okazji dzisiejszego spotkania!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus