Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”.  Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic.Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.
W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto w Klubie Książkowych Motyli. Były zagadki, kolorowanki, misiowe wyklejanki, gimnastyka, film i oczywiście ,,małe co nieco”. Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

Opracowała: K.Biel

Facebooktwittergoogle_plus