Zawody Bowlingowe

Bowling czyli amerykańska odmiana gry w kręgle zyskuje w Polsce coraz większą grupę sympatyków. Od 1997r systematycznie powstają nowe kręgielnie i obecnie jest ich już kilkadziesiąt w naszym kraju. W dniu 10.10.2019r. na jednym z tych obiektów a dokładnie krakowskim Pink Bowling Plaza rozegrano Mistrzostwa Małopolski Szkół Specjalnych. Zespół Szkół im. B.A. Kosiby z Wieliczki reprezentowali: Małgorzata Smoleń, Wiktoria Wojciechowski, Wiktoria Piecuch, Aleksandra Piecuch, Iwona Owsianka, Aleksandra Skałka, Kacper Adamski, Grzegorz Golik, Jakub Dymurski, Marcin Król, Grzegorz Urantówka i Patryk Front. Rywalizacja na torach toczyła się w drużynach 6-cio osobowych.
Po rzutach rozgrzewkowych rozpoczęła się zacięta walka do samego końca i ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na trzecim miejscu. Dodatkowo organizator przewidział również wyróżnienia za najwyższy indywidualny wynik. W bowlingu o końcowym sukcesie często decydować może jeden punkt, dlatego tak ważny jest każdy strącony kręgiel. Jak ważny? – przekonała się o tym Aleksandra Skałka. Po końcowym podliczeniu wyników okazało się, że Ola ma taką samą liczbę punktów jak zawodniczka z innej szkoły. Potrzebna była dogrywka – tzw. pojedynek jednej kuli, czyli jeden rzut decyduje o wszystkim. Ola straciła mniej kręgli od rywalki, ale ostatecznie zajęła miejsce na podium.
Wyróżnienia otrzymali również: Wiktoria Wojciechowska, Wiktoria Piecuch oraz Marcin Król. Niech strike będzie z Wami:)

Opracował: P. Jedynak

Facebooktwittergoogle_plus