Kopiec Kraka

Kopiec Kraka to najstarszy kopiec w Krakowie. Jest jednym z ciekawszych miejsc na mapie Krakowa, dlatego też uczniowie klasy 8u,8ub i 1PPb wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę, by na własne oczy zobaczyć ten słynny kopiec usypany na cześć legendarnego założyciela Krakowa- króla Kraka. Piękna, słoneczna pogoda, malownicze krajobrazy i szeleszczące pod nogami jesienne liście uatrakcyjniły naszą wędrówkę. Uczniowie na własne oczy przekonali się, że jesień to jedna z piękniejszych pór roku, zwłaszcza taka jak teraz- ta prawdziwa złota polska jesień. Z samego szczytu kopca podziwialiśmy piękną panoramę Krakowa. Zobaczyliśmy w oddali Wawel, Kościół Mariacki, Bielany a także kopiec Kościuszki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy pobliski Cmentarz Podgórski, na którym zapaliliśmy znicze. Wycieczka bardzo podobała się uczniom, zwłaszcza, że nigdy wcześniej nie mieli okazji zwiedzić tej części Krakowa.
Opracowała: R.Zawora, K.Kluska, J. Koszler

Facebooktwittergoogle_plus