Kredkobranie – zachęcamy do udziału w akcji!

Zachęcamy po raz kolejny do udziału w akcji „Kredkobranie”. Jest to okazja, aby dzieciom i młodzieży o polskich korzeniach, a mieszkającym na terenach dawnych Kresów (aktualnie na obszarach znajdujących się poza granicami Polski) ofiarować dary w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie.

Akcja ta ma ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w tej akcji. Dary można przynosić do oznakowanego pojemnika, który znajduje się w holu na parterze naszej szkoły (dary zbieramy do dnia 27 września 2019 roku).

Kredkobranie jest zbiórką publiczną zarejestrowaną przez MSWiA pod numerem 2019/3386/OR

Szkolni koordynatorzy akcji:
klasa 3PP – wych. Małgorzata Majka
klasa 5U – wych. E. Maciejewska

Facebooktwittergoogle_plus