Pożegnanie z Wyspiańskim

Klasa 3GŻ powoli kończy zajęcia prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej ”Śladami Wyspiańskiego”. W czerwcowy, ciepły dzień uczniowie z opiekunami udali się do Krakowa, by odwiedzić miejsce spoczynku S. Wyspiańskiego. Ponieważ pogoda dopisywała, mogli wstąpić jeszcze na Wawel. Odwiedzili Smoka, zaglądnęli do Smoczej Jamy oraz w skupieniu zwiedzili Katedrę. W drodze na Skałkę zatrzymali się przy pomniku najwierniejszego psa. Kościół na Skałce zapamiętali dzięki krypcie z grobami zasłużonych Polaków, gdzie został pochowany Wyspiański. Wszyscy spróbowali wody z pobliskiego źródełka. Kierując się do Podgórza wstąpili do kościoła, będącego miejscem kultu św. Rity. Tu skończyło się zwiedzanie zabytków. Pyszne lody zakończyły wycieczkę.

Opracowała: K.Kluska I.Niechciał M.Ryńska

Facebooktwittergoogle_plus