Wycieczka do piekarni

W kwietniu odbyła się kolejna wycieczka w ramach realizowanego Logopedycznego Programu Motywacyjnego ,,Już umiem”. Do wzięcia udziału zostali wytypowani uczniowie, którzy zasłużyli na nagrodę tzn. ładnie pracowali na zajęciach logopedycznych, nosili zeszyty, odrabiali zadania domowe oraz poprawili swoje zachowanie. Tym razem udaliśmy się do jednej z wielickich piekarni. Każdy z uczestników samodzielnie zakupił wybrany przysmak pamiętając o zwrotach grzecznościowych. Po udanych zakupach urządziliśmy sobie piknik pod słonecznym niebem i skonsumowaliśmy bułeczki, drożdżówki, pączki z dżemem popijając pysznymi soczkami. Wszyscy sprostali postawionym zadaniom i przełamali swoją nieśmiałość. Uczniowie mieli okazję utrwalać słownictwo z głoskami [cz] i [dż] poza gabinetem logopedycznym i rozwijać umiejętności komunikacyjne w obcym miejscu i z obcymi osobami. Do szkoły wracaliśmy w wyśmienitych nastrojach.

Opracowała: D. Stachowicz

Facebooktwittergoogle_plus