Majowe święta – warsztaty

Przypadające na pierwsze dni maja święta były głównym tematem warsztatów dla starszych i młodszych uczniów naszej szkoły. Młodzież podzielona na trzy grupy poznawała najważniejsze informacje dotyczące Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.
Pierwsza grupa rozmawiała o szacunku, jaki należy się każdemu przedstawicielowi danego zawodu. Na przykładzie pracy nauczyciela omawiano blaski i cienie tej profesji, prawa pracownika – w tym prawo do godnej zapłaty za wykonywane czynności. Grono omawiające świętowany 2 maja Dzień Flagi przypomniało wszystkim zebranym fakty o polskich symbolach narodowych. Trzecia grupa, po wspólnym obejrzeniu prezentacji dotyczącej Konstytucji Trzeciego Maja, wykonała szereg zadań związanych z tym ważnym historycznym wydarzeniem. Efektem wspólnych działań młodzieży jest gazetka w gablocie ściennej na korytarzu.
Warsztaty dla grupy młodszej przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Były więc piosenki i filmiki o konstytucji, zagadki o symbolach narodowych i pytania o postacie z legend, które pojawiły się we wcześniej prezentowanych na auli bajkach. Jeden z młodszych uczniów – rezolutny Kamil – wcielił się w rolę króla i dzielnie sprawował władzę. Wiadomości podane uczniom – i tym młodszym i starszym – w formie zabawy i zadań praktycznych na pewno zostaną w ich pamięci.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus