Wycieczka do cukierni

Za nami kolejna wycieczka w ramach realizowanego Logopedycznego Programu Motywacyjnego ,,Już umiem”. Do wzięcia udziału zostali wytypowani uczniowie, którym w ostatnim czasie usta otwierały się nieco szerzej na zajęciach logopedycznych, nosili zeszyty, odrabiali zadania domowe oraz poprawili swoje zachowanie i zasłużyli na nagrodę. Tym razem odwiedziliśmy jedną z wielickich cukierni. Każdy z uczestników samodzielnie zamówił sobie wybrany przysmak pamiętając o zwrotach grzecznościowych, zapłacił i kulturalnie skonsumował pyszną szarlotkę, puszysty biszkopt, piszinger z żurawiną, orzechowe ciasteczka, placek z jeżynami popijając oranżadą. Wszyscy sprostali postawionym zadaniom i przełamali swoją nieśmiałość. Uczniowie mieli okazję utrwalać słownictwo z głoskami [sz] i [ż] poza gabinetem logopedycznym i klasą szkolną. Do szkoły wracali w wyśmienitych nastrojach dopytując się, kiedy będzie następna wycieczka.

Opracowała: D. Stachowicz

Facebooktwittergoogle_plus